Сучасне навчання відіграє велику роль у житті будь-якої дитини. За останні роки в Україні багато змінилося. На жаль, трапилися такі судьбоносні події, як Covid-19 та повномасштабна війна. Це сильно вплинуло на розуміння, в першу чергу, дорослими, а вже дорослі передали цю інформацію до своїх дітей. Навчання є вкрай необхідним не тільки для того, щоб отримати документ про середню, спеціалізовану або вищу освіту, але й для того, щоб мати можливість використовувати знання у подальшому житті, знайти роботу, забезпечувати себе та, у разі необхідності, своїх близьких.
Сьогодні як ніколи, знання є інструментом подальшого розвитку та зростання, шляхом до опанування сучасного світу та повного використання всіх його можливостей. Особливо важливо, що знання можна отримувати будь-де, якщо дитина разом із батьками обирає дистанційне навчання, а потрібні вони будуть все життя! Можливості зростають, бажання підкріплюється ситуацією в країні та розумінням того, що тільки за допомогою новітніх технологій, сучасних навчальних методик, досвідчених вчителів та прикладних речей, які діти зможуть використовувати вдома, на роботі та будь-де, можна забезпечити майбутнє. Іншого шляху просто немає.
Практично кожна дитина в якийсь період потребує покращення своїх знань, їх систематизації або поглиблення знань з певного предмету. У цьому можуть допомогти профільні репетитори, і саме правильний вибір вчителя для індивідуальної підготовки може виявитись ключовим фактором для отримання успіху та досягнення цілей, які ставить перед собою учень вищої школи, або на які розраховують батьки учня, приймаючи рішення для учнів молодших та середніх класів.
Зараз у країні та за її межами дуже багато репетиторів, але важко знайти найкращого та найбільш досвідченого.
У цій статті ми розглянемо важливі фактори, на які слід звернути увагу при виборі репетитора для своєї дитини. Ми також надамо поради щодо визначення потреб у навчанні, оцінки вчителя та методології.
1. Спочатку визначте потреби вашої дитини в навчанні та оберіть репетитора, який має досвід та знання в необхідній сфері.
Наприклад, якщо ваша дитина навчається в 3 класі і потребує підтягнути знання з математики, ви можете обрати репетитора - вчителя молодших класів, який спеціалізується на викладанні у молодшій школі і добре знає сучасну освітню програму. Також, оскільки дитина ще не має багато досвіду у дистанційному навчанні, кращим варіантом будуть офлайн заняття.
2. Оцініть вчителя за його професіоналізм, досвід та репутацію. Добре, якщо ви зможете знайти репетитора з позитивними відгуками від інших батьків або учнів.
Ви повинні знайти відгуки про вчителя та зробити висновок, чи він підійде для вашої дитини. Зараз це можна зробити не лише запитуючи всіх родичів, друзів та знайомих, як це було раніше. Набагато легше використати онлайн-платформи, спеціальні сайти та програми, які допоможуть вам знайти кваліфікованого спеціаліста швидко. Якщо репетитор має достатню кількість відгуків, більшість з яких позитивні, то ви можете бути впевнені, що ваша дитина буде навчатись комфортно та отримуватиме необхідний результат.
Наприклад, на сайті https://nastavnyk.com.ua ви можете швидко та легко знайти репетитора з певного предмету дистанційно та переглянути його/її рейтинг. Також можна обрати регіон, де працює репетитор, якщо ви бажаєте офлайн навчання. Крім того, ви можете прочитати загальну інформацію про освіту та стаж роботи вчителя, на якого ви звертаєте увагу.
3. Важливо враховувати методологію репетитора, тому оберіть того, хто використовує ефективні методи навчання та індивідуальний підхід до кожного учня.
Багато репетиторів похилого віку (звісно, не всі!) звикли працювати індивідуально за застарілими методологіями, особливо якщо вони зараз не працюють в школах та не підвищують свою кваліфікацію згідно з законодавством України. Також, якщо репетитор не працював протягом певного часу з особистих обставин, робив перерву більше, ніж один-два роки навчання, це може бути сигналом того, що вчитель може не знати останніх тенденцій у навчанні, новітніх підходів, освітніх програм, важливих змін тощо.
Тому краще використовуйте дві поради:
а) знайдіть репетитора, який останні кілька років не виключався з процесу викладання у школі або іншому спеціалізованому навчальному закладі (ліцеї, гімназії, спеціалізованій школі тощо), підвищував свою кваліфікацію та мав постійний потік індивідуальних занять, тобто підтримував себе у професійній формі;
б) зверніть увагу на вік репетитора та стаж роботи. Ідеальними кандидатами можна вважати вчителів з досвідом від трьох років та більше. При цьому слід зауважити, що вчителі старші за 65-70 років (при всій повазі до віку і розуміючи, що бувають поодинокі випадки - виключення) можуть мати проблеми з розумінням найсучасніших підходів, не можуть швидко опановувати нові освітні програми, платформи, правила та додатки. Тому ваша дитина не буде іти в ногу з часом, а це також дуже важливо, оскільки зміни відбуваються швидше, ніж ми можемо уявити.
4. Переконайтеся, що репетитор має графік проведення індивідуальних занять, який відповідає вашому розкладу та потребам вашої дитини.
Наприклад, кращий час для занять з вашою дитиною - це одразу після уроків. Проте, не кожен репетитор може проводити заняття в цей період, якщо він працює. Тому краще заздалегідь продумати зручний для вашої дитини графік, а також визначити, скільки годин на тиждень дитина буде займатись, враховуючи загальне навантаження та фінансову сторону. Важливо не перенавантажувати дитину і не займатись у час, коли біологічний годинник дитини вже вимкнений. Наприклад, у вихідні краще відпочивати, а після 20:00 краще дати дитині час відпочити.
5. Комунікативні навички та здатність до співпраці з дітьми.
Дуже важливо, щоб репетитор володів не лише знаннями з певного предмету та міг донести їх до дитини, а й зміг налагодити контакт з вашою дитиною. Треба одразу звернути увагу на комунікабельність, ввічливість, певну витримку та вміння співпрацювати з дітьми, при необхідності доносити інформацію через власний приклад тощо.
6. Не забудьте запитати про вартість одного індивідуального заняття.
Оберіть репетитора з розумними цінами, які відповідає рівню професіоналізму та досвіду, щоб витратити адекватну суму, отримавши необхідні знання для вашої дитини. Пам'ятайте, що не завжди найдорожче - найкраще.
7. Заздалегідь уточніть, скільки триває індивідуальне заняття.
Багато репетиторів працюють за шкільним стандартом - один урок або одне заняття триває 45 хвилин, але є вчителі, які працюють за стандартом одна година на заняття, тобто 60 хвилин. Також є третя категорія вчителів, які займаються практично завжди більше 60 хвилин, оскільки планують заняття не за часом, а за кількістю матеріалу, який вони розрахували розібрати з учнем.
Шукаєте спосіб забезпечити якісне навчання для своєї дитини в умовах сучасної реальності? Вибір правильного репетитора є важливим кроком у цьому процесі. Якщо ви хочете, щоб ваша дитина отримала найкращу освіту не за всі гроші світу, слід дотримуватися кількох факторів та порад, які наведені вище. Репетитор повинен знайти індивідуальний підхід до кожного учня, щоб зробити навчання цікавим та ефективним. Приєднуйтесь до тих, хто вже знайшов найкращого репетитора для своєї дитини!